FAQ

Juwenalia Śląskie w 2024 roku odbywają się w dniach 21-25 maja. Pierwszy dzień (wtorek) to Wielki Barwny Korowód Studentów, drugi dzień (środa) to impreza niespodzianka a od czwartku przenosimy się do Katowickiego Parku Leśnego na trzy dni fantastycznych koncertów.

Każdy! Osoby poniżej 16-ego roku życia mogą wejść na teren imprezy wyłącznie z pełnoletnim opiekunem. Dzieci do lat 4 – wstęp darmowy. Dzieci powyżej 4 roku życia- obowiązuje bilet normalny.
Korowód Studencki to wydarzenie otwarte, natomiast w strefie koncertowej w Katowickim Parku Leśnym obowiązują bilety wstępu.
Pula karnetów Early Birds zostanie uruchomiona w pierwszym tygodniu marca.

Bilety będą dostępne od pierwszego tygodnia marca na tej witrynie.

Wejściówki na Juwenalia Śląskie to:

  • Karnet Studencki- obowiązuje studentów oraz doktorantów wszystkich uczelni. Konieczne będzie okazanie ważnej legitymacji w dniu imprezy.
  • Karnet Normalny- reszta świata.
  • Bilety Jednodniowe Studenckie oraz Normalne – sprzedaż biletów jednodniowych zostanie uruchomiona w późniejszym terminie

Każdego dnia koncertów przed wejściem  na teren imprezy będą działać punkty wymiany karnetów na opaski.

 

WAŻNE! Aby wymienić karnet na opaskę, nie potrzebujesz wydrukowanego biletu. Możesz go pokazać na telefonie. Pamiętaj jednak, że na terenie imprezy bywają problemy z zasięgiem – pobierz bilet odpowiednio wcześniej 🙂

 

Zachęcamy Was również do pojawienia się trochę wcześniej i wymiany karnetów na opaski — punkty wymiany będą działać już od godz. 15.00 – dzięki temu unikniecie stania w kolejkach!

 

Po otrzymaniu opaski i okazaniu jej na ręce przy wejściu możecie cieszyć się doskonałą zabawą!

Biuro Rzeczy znalezionych znajdować się będzie w specjalnie oznaczonym namiocie na terenie imprezy. Po imprezie rzeczy znalezione będą do odbioru na Kampusie Uniwersytetu Śląskiego.

O akredytację mogą ubiegać się dziennikarze czynnie wykonujących zawód. Wnioski będzie można składać od 1 maja 2024 roku.  Link do formularzy oraz mail kontaktowy zostanie zamieszczony na socialach imprezy i stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami przez fanpage’a Juwenalia Śląskie i Cię pokierujemy!

Osoby niepełnosprawne obowiązuje bilet normalny. Opiekun osoby niepełnosprawnej może wejść za darmo.

1) broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
2) materiałów wybuchowych,
3) wyrobów pirotechnicznych,
4) materiałów pożarowo niebezpiecznych,
5) napojów alkoholowych i bezalkoholowych, chyba że zostały zakupione w strefach gastronomicznych na Terenie Imprezy, a ich wniesienie na Teren Imprezy jest dozwolone przez Ustawę,
6) żywności, chyba że została zakupiona w strefach gastronomicznych na Terenie Imprezy, a jej wniesienie na Teren Imprezy jest dozwolone przez Ustawę,
7) parasolek zakończonych szpikulcem,
8) dronów,
9) wskaźników laserowych,
10) środków odurzających lub substancji psychotropowych,
11) profesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer video. Dozwolone jest wnoszenie tylko i wyłącznie aparatów w telefonach komórkowych (bez ograniczenia w kwestii liczby megapixeli).

Uczestnicy mogą wnieść ze sobą wszelkie niezbędne leki i przyrządy do ich podawania na teren imprezy, jednak konieczne jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego konieczność ich przyjmowania.

Formy współpracy, zarówno w zakresie gastronomii, partnerstwa, współpracy, jak i wszelkich form organizacji imprezy, chętnie omówimy po skontaktowaniu się przez fanpage Juwenalia Śląskie.