FAQ

Juwenalia Śląskie w 2023 roku odbywają się w dniach 23-27 maja. Pierwszy dzień (wtorek) to Wielki Barwny Korowód Studentów, drugi dzień (środa) to impreza niespodzianka a od czwartku przenosimy się do Katowickiego Parku Leśnego na trzy dni fantastycznych koncertów.

Każdy! Osoby poniżej 16-ego roku życia mogą wejść na teren imprezy masowej wyłącznie z opiekunem prawnym.

Korowód Studencki to wydarzenie otwarte, natomiast w strefie koncertowej w Katowickim Parku Leśnym obowiązują bilety wstępu dostępne w aplikacji Going oraz Empikach. Aktualnie w sprzedaży znajduje się pula Early Birds 39 zł – studenci / 49 zł – reszta świata.

Bilety są dostępne w serwisie/aplikacji Going oraz Empikach.

Wejściówki na Juwenalia Śląskie to:

  • Karnet Studencki (promocyjny)
  • Karnet reszta świata (normalne)
  • Bilety Jednodniowe (promocyjne i normalne — sprzedaż biletów jednodniowych zostanie uruchomiona w późniejszym terminie).

Każdego dnia koncertów przed wejściem  na teren imprezy będą działać punkty wymiany karnetów na opaski.

 

WAŻNE! Aby wymienić karnet na opaskę, nie potrzebujesz wydrukowanego biletu. Możesz go pokazać na telefonie. Pamiętaj jednak, że na terenie imprezy bywają problemy z zasięgiem – pobierz bilet odpowiednio wcześniej 🙂

 

Zachęcamy Was również do pojawienia się trochę wcześniej i wymiany karnetów na opaski — punkty wymiany będą działać już od godz. 15.00 – dzięki temu unikniecie stania w kolejkach!

 

Po otrzymaniu opaski i okazaniu jej na ręce przy wejściu możecie cieszyć się doskonałą zabawą!

Biuro Rzeczy znalezionych znajdować się będzie w specjalnie oznaczonym namiocie na terenie imprezy. Po imprezie rzeczy znalezione będą do odbioru na Kampusie Uniwersytetu Śląskiego.

O akredytację mogą ubiegać się dziennikarze czynnie wykonujących zawód. Wnioski będzie można składać od 1 maja 2023 roku.  Link do formularzy oraz mail kontaktowy zostanie zamieszczony na socialach imprezy i stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami przez fanpage’a Juwenalia Śląskie i Cię pokierujemy!

Na teren imprezy mogą wchodzić z właścicielami psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami (po spełnieniu warunków określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 573 z późn. zm.). Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami przed fanpage Juwenalia Śląskie i postaramy się pomóc najlepiej, jak możemy.

1) broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
2) materiałów wybuchowych,
3) wyrobów pirotechnicznych,
4) materiałów pożarowo niebezpiecznych,
5) napojów alkoholowych i bezalkoholowych, chyba że zostały zakupione w strefach gastronomicznych na Terenie Imprezy, a ich wniesienie na Teren Imprezy jest dozwolone przez Ustawę,
6) żywności, chyba że została zakupiona w strefach gastronomicznych na Terenie Imprezy, a jej wniesienie na Teren Imprezy jest dozwolone przez Ustawę,
7) parasolek zakończonych szpikulcem,
8) dronów,
9) wskaźników laserowych,
10) środków odurzających lub substancji psychotropowych,
11) profesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer video. Dozwolone jest wnoszenie tylko i wyłącznie aparatów w telefonach komórkowych (bez ograniczenia w kwestii liczby megapixeli).

Uczestnicy mogą wnieść ze sobą wszelkie niezbędne leki i przyrządy do ich podawania na teren imprezy, jednak konieczne jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego konieczność ich przyjmowania.

Formy współpracy, zarówno w zakresie gastronomii, partnerstwa, współpracy, jak i wszelkich form organizacji imprezy, chętnie omówimy po skontaktowaniu się przez fanpage Juwenalia Śląskie.